Výsledky ankety, která probíhala v knihovně od června 2021 do října 2021.

09.11.2021 10:34

Anonymní dotazník se skládal ze 23 otázek. Byl vyvěšen na webu knihovny a také byl k dispozici v tištěné podobě přímo v knihovně u výpůjčního pultu.

Dotazník využily skoro všechny věkové kategorie.

Pracující, studenti, děti, důchodci, vyučení, nebo se základním, středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním.

Dotazník celkem vyplnilo 85 čtenářů.

Pro přehled uvádím, že v roce 2020 bylo registrováno 443 čtenářů.

Z výsledků vyplynulo, že většina čtenářů navštěvuje knihovnu 1X za měsíc - 50 čtenářů.

1X za čtrnáct dní - 20 čtenářů

1X za týden - 10 čtenářů

Denně navštěvují 2 čtenáři

Jednou za čtvrt roku  - 3 čtenáři

Webové stránky knihovny využívá 40 čtenářů jednou za čtvrt roku,

20 čtenářů jednou měsíčně,

8 čtenářů jedenkrát za čtrnáct dní.

17 čtenářů jednou týdně.

Téměř 100% čtenářů využívají knihovnu a její služby pro volný čas a také na studium (vzudělávání).

Provozní doba knihovny všem čtenářům velmi vyhovuje (85 čtenářů).

S výpůjčními službami jsou všichni spokojeni.

A také jsou spokojeni s přístupem na internet, Meziknihovní výpůjční služby, informační služby, a kulturní vzdělávací pořady.

S nabídkou fondu knihovny bylo velmi spokojeno u beletrie 80 čtenářů, 5 čtenářů spíše spokojeno, u časopisů velmi spokojeno 75 čtenářů, spíše spokojeno 10 čtenářů. U odborné literatury spíše spokojen bylo zakroužkováno pouze u 5 čtenářů. Ti ostatní se nevyjádřili.

Přípomínky ke knihovně a k fondu knihovny neměl nikdo.

S dostupností knihovny jsou spokojeni všichni čtenáři.

Internetové stránky knihovny bez problémů nalézají informace o knihovních fondech a službách knihovny - umožňují spíše ano napsalo 50 čtenářů, 35 čtenářů napsalo určitě ano.

Knihovna pomáhá získat informační dovednosti, které potřebují ve vyhledávání v katalogu, v databázích a na internetu - Všichni čtenáři odpověděli ano. (85 čtenářů).

S prostorem knihovny a velikostí knihovny jsou spokojeni všichni čtenáři.

Také jsou velmi spokojeni všichni čtenáři s kvalitou a prostorem, sociálním zázemím v knihovně, také s technickým vybavením.

Všichni čtenáři (85 čtenářů) souhlasilo, že knihovnice je vstřícná a má výbornou znalost literatury české a světové, také vysokou úroveň v odborných znalostech. Umí vždy čtenářům poradit i vysvětlit.

Nikdo neměl žádné připomínky ke straně knihovnice.

Všichni čtenáři napsali jsem spokojen nebo spokojená s paní knihovnicí, můžu jen chválit.

V závěru dotazníku byla dáno možnost čtenářům k doplnění jakékoliv připomínky či námětu,

Žádný čtenář nic nevyplnil.

Všem čtenářům moc děkuji, za vyplnění dotazníku.

Vypracovala: Marcela Schönbaumová, knihovnice.